CZUJĘ I MOTYWUJĘ KOBIECE SPRAWY

Brak energii i kiepskie samopoczucie? Mam na to sposób!

29 kwietnia 2020

Czasami bywa w życiu tak, że brakuje nam energii i dobrego samopoczucia… Zwłaszcza teraz, w tych trudnych i nietypowych czasach. Chyba każdy się ze mną zgodzi, prawda? Dziś postaram się podsunąć Wam wskazówki, by pomóc sobie i poprawić swoje samopoczucie 😊 Przepis na to będzie niewiarygodnie prosty!


1. Myśl pozytywnie! Szkoda czasu na marnowanie życia na zmartwienia. Wiem doskonale, że łatwo się mówi, gorzej wcielić swój plan w życie. Jednak warto codziennie próbować. Pozytywne myślenie to klucz do szczęścia. W końcu po każdej burzy wychodzi słońce. Każdy z nas czasami mierzy się z trudnymi sytuacjami w życiu, to nie tak, że człowiek cały czas ma pecha i dotykają go same nieprzyjemne sytuacje. Warto wyciągnąć z nich wnioski i coś zmienić. Tak by życie stało się łatwiejsze, a co za tym idzie bardziej szczęśliwe.


2. Porozmawiaj z kimś bliskim. Dziś niestety nie możemy się spotykać z najbliższymi i przyjaciółmi. Cała sytuacja może nas przytłaczać. Jednak każdy z nas ma telefon, możemy utrzymywać kontakt telefoniczny czy dzwonić do siebie dzięki wideorozmowie. To nie zastąpi nam prawdziwego spotkania, jednak możemy usłyszeć głos czy zobaczyć kochaną osobę.


3. Chwila tylko dla siebie. Teraz o nią znacznie trudniej, zwłaszcza wtedy, kiedy po domu biegają znudzone dzieci… Mimo wszystko warto zadbać o siebie i swój komfort psychiczny. Ulubiona książka? Serial? Dlaczego nie?! Nawet jeżeli miałaby to być chwila, tuż po zaśnięciu dzieci, a naszym snem… Można także poprosić partnera o opiekę nad dzieckiem i ulotnić się na chwilę tylko dla siebie 😊


4. Aktywność fizyczna! Nie jest powiedziane, że skoro siłownie i kluby są zamknięte, nie możemy korzystać z dobrodziejstw treningu. Jest wiele osób, które prowadzą teraz treningi online, czy kanały na youtube gdzie pokazane są przykładowe ćwiczenia. Można też pobiegać po lesie czy pojeździć na rowerze.


5. Organizacja czasu dzieci… bo znudzone dziecko, to szalejące dziecko. Gry, zabawy, rysunki, śpiewanie, nauka… Pomysłów jest wiele.


6. A gdy dopada Cię prawdziwe zmęczenie… Odpocznij! Napij się dobrej kawy, czy skorzystaj z suplementów lub witamin, które pomogą. Oczywiście dobre żywienie to podstawa, ostatnio jednak, w tych trudnych czasach pomagam sobie Plussszem Active 100% ENERGY COMPLEX. To suplement diety zawierający ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego bez dodatku cukru. Skład tego suplementu diety oparty jest na adaptogenach, czyli nietoksycznych roślinach, charakteryzujących się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Znajdziemy tam guaranę, bakopy, yerba mate, magnez oraz wiele witamin. Dba zatem o pamięć i koncentrację oraz niweluje stres.


7. Jeżeli to tylko możliwe udaj się na spacer po lesie czy do parku. Oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie.


8. Otaczaj się tym, co przyjemne dla oka. Kwiaty w domu, piękne obrazy, zdjęcia, to wszystko wpływa na nasze samopoczucie.


9. Ugotuj lub upiecz coś pysznego! Powiem szczerze, że nie sądziłam, że pyszności, które stworzę własną ręką tak bardzo będą poprawiać mój nastrój. W czasie kwarantanny zaczęłam dużo gotować, a przede wszystkim piec! Chyba każdemu to odpowiada w domu 😉


Jakie macie sposoby na dobre samopoczucie? Być może skorzystam z Waszych rad? 😊

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply