DZIECIĘCE SPRAWY

Czy lalki są ważne? Czego potrafią nauczyć dzieci? Przedstawiam lalkę, która udaje, że jest chora, potrafi mówić, a nawet płakać łzami!

14 marca 2019

Doskonale pamiętam swoje dzieciństwo i ukochane lalki. Były dla mnie nie tylko zabawką, ale czymś więcej. Bardzo o nie dbałam, karmiłam, zmieniałam pieluszki, śpiewałam, kochałam… Były moimi towarzyszkami, kiedy się bałam czy cieszyłam. Przyjaciółkami na dobre i złe. Wróć myślami do swojego dzieciństwa, pamiętasz ten wyjątkowy czas? Dziś obserwuje swoje córki i widzę to samo co, kiedyś mogła obserwować moja mama.

W życiu każdej dziewczynki przychodzi taki moment, kiedy zaczyna dostrzegać lalki. Nie dzieje się to od razu, na początku najbardziej atrakcyjne będą wszystkie zabawki przeznaczone dla najmniejszych. Kiedy jednak mała księżniczka zaczyna rosnąć i staje się coraz bardziej świadoma, zaczyna się zabawa w mamę i rodzinę. Laleczki stają się codziennością, a my możemy obserwować coś niesamowitego.

Dzieci są naszym odzwierciedleniem, zauważcie, że z pewnością powielają Wasze zachowania. Śpiewają te same kołysanki co Wy, bujają w ten sam sposób, karmią, przebierają tak samo jak my – mamy. To jest właśnie ta niesamowita magia, powiem szczerze, że uwielbiam obserwować Lenę i Nadię, kiedy z taką czułością opiekują się swoimi przyjaciółkami. Lenka najchętniej udaje, że jest mamą, nawet tak na siebie mówi. Nadia natomiast przepada za naśladowaniem wszystkich zachowań starszej siostry i w taki sam, czuły sposób opiekuje się swoją lalką.

Lalki działają cuda! Serio! Nie tylko zajmują dziecko podczas zabawy, ale i uczą. Ulubionymi lalkami dziewczyn są te, które przypominają prawdziwe dzieci. Lena wybrała dla siebie i siostry lalkę Baby Alive Słodkie Łezki, czyli małą dziewczynkę, która udaje, że jest chora. Uważajcie dziewczyny, bo to prawdziwy hit nad hitami, dlatego też o tym tutaj piszę.

Ta lalka jest niesamowita, jej mimika potrafi przedstawiać różne emocje, które są zależne od tego co, z nią robimy. Potrafi zrobić smutną minkę, czy uśmiechniętą! Kiedy czuje się źle, informuje dziewczyny o tym mówiąc ,,źle się czuję, czy ze mną wszystko dobrze?” ,,Zbadaj mnie’’. Świecie się jej wtedy nosek na czerwono, zupełnie jakby miała katar, oraz potrafi zapłakać prawdziwymi łzami. Zarówno stetoskop, jak i termometr, które są dołączone, wpływają na zachowanie lalki. Zatem jak każde małe dziecko Baby Alive będzie też chorować i wymagać większej troski, dzięki czemu nauczy nasze maluchy odpowiedzialności, czułości i pozytywnych zachowań. Coś świetnego!

Dziewczynki ubranka – Pepco, Łózko Leny – Mami meble, Łóżeczko Nadii – Pinio, Skrzynka – Lidl, Naklejki na ścianę – Allegro, Pompony – CottonoveLove, Lalki – Baby Alive Słodka Łezka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply