DZIECIĘCE SPRAWY

Domowy, szybki do przygotowania, a przede wszystkim pełny witamin napój dla dzieci

19 września 2018

Lena i Nadia to typowe niejadki. Zawsze staję na rzęsach by upichcić im coś dobrego i zdrowego. Ostatnio naszym hitem są marchewki i miód… Dlatego też bardzo często oprócz chrupania ich czy  ugotowania do obiadków proponuję dziewczynkom świeże soczki. Ten domowy i zdrowy przepis zawsze się sprawdza, a dziewczyny piją ze smakiem 😉 Mam też pewność, że kupując świeże, jeżeli ktoś lubi EKO marchewki podaje im coś zdrowego i pełnego witamin. Zbliżający się okres jesienny niesie ze sobą wiele infekcji, dlatego też miód idealnie pasuje do napoju i dodatkowo zadba o zdrowie maluchów. Ten złoty płyn ma mnóstwo właściwości leczniczych – w mojej kuchni odkąd pojawiły się dzieci bardzo często jest w użyciu 😉 Ma właściwości antybakteryjne i świetnie działa na odporność, dla wiecznie przeziębionej Leny, a teraz i Nadii – cudo <3 Można go podawać od 12 miesiąca życia.

BANALNY PRZEPIS NA ŚWIEŻY SOK MARCHEWKOWY Z MIODEM I DODATKAMI (LUB BEZ).  Bomba witamin dla dzieci 😉

  • Parę marchewek, ja najczęściej robię więcej soku dla wszystkich i zużywam około kilograma marchewek
  • Łyżka miodu do szklanki soku
  • 2 pomarańcze
  • 1 cytryna

Świeże marchewki myjemy i obieramy, następnie wyciskamy w sokowirówce (w zależności od tego jaki model sokowirówki macie, na początku wyciśnijcie 2 marchewki, kawałek pomarańczy i cytrynki. Ja posiadam sokowirówkę pod którą podstawiam szklankę, z takich proporcji wychodzi mi szklaneczka soku w zależności od soczystości składników).  Z pomarańczą i cytryną robimy to samo. Na końcu do szklanki soku dodajemy miód. I tyle 😉 Możecie przyrządzić sok tylko z marchewki. Dodać tylko miód bez owoców lub owoce bez miodu. Wszystko zależy od nas i malucha.

Ciekawe czy Twojemu dziecku zasmakuje tak samo jak mojemu? 🙂 To co próbujemy? Macie jakieś ciekawe sprawdzone przepisy na pyszne soczki?

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply