DZIECIĘCE SPRAWY

Jak muzyka wpływa na rozwój dziecka? Lista naszych muzycznych hitów dla dzieci!

1 marca 2019

Dzień bez piosenek w naszym domu jest zdecydowanie dniem straconym. Od zawsze starałam się puszczać dzieciakom muzykę dla maluchów, pierw spokojne kołysanki, później piosenki edukacyjne. Nie od dziś wiadomo, że muzyka bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Dobrze wpływa na osobowość, emocje i nastrój. Dodatkowo doskonale rozwija wyobraźnię i koordynacje malucha. Codziennie doskonale widzę ile dobrego wnosi muzyka do życia codziennego moich dzieci.

Dziewczynki jak tylko słyszą ulubione piosenki rzucają wszystko, zaczynają śpiewać i tańczyć. Dzięki temu poznają nowe słowa i otaczający ich świat. Lena potrafi już poprawnie zaśpiewać znane utwory, natomiast Nadia wychwytuje z piosenek poszczególne wyrazy, które później powtarza. Jak widzicie, bardzo dobrze to wpływa również na rozwój mowy. Uwielbiam również patrzeć jak dziewczynki tworzą swoje układy taneczne. Często możecie to razem ze mną oglądać na moim instagramie, gdzie pokazuję jak małe panny szaleją. Uwielbiam odczytywać od Was wiadomości gdzie piszecie mi ,,Hej, słuchaj moje dziecko też uwielbia tą piosenkę, zobacz jak tańczy!”. Super! Takie chwile aż cieszą oko i jak edukują!

Muzyka to idealne narzędzie, które rozwinie dzieci na różnych płaszczyznach. Już od pierwszych chwil starajcie się dostarczać dzieciom muzycznych wrażeń. Prawda jest taka, że muzyka nie ma ograniczenia wiekowego, zawsze będzie uczyć i kształcić. Spójrzcie same na siebie… Ile razy słuchając ulubionej piosenki z przesłaniem miałyście ochotę zmienić coś w swoim życiu. Ile razy budowała w Was pewność siebie, dodawała odwagi, motywacji? Na mnie muzyka działa kojąco, wręcz to moja siła. Uwielbiam ją i tego samego chcę nauczyć swoje dzieci. Miłości do muzyki, która oferuje tak wiele!

Udowodnione jest też to, że muzyka pozytywnie wpływa na dziecko już w okresie prenatalnym. Pamiętam jak będąc w ciąży puszczałam do swojego brzuszka kojącą, ulubioną muzykę, czy kołysanki, a dziewczynki ruszały się wtedy w rytmie dźwięków. Wspaniałe doświadczenie! Zaraz po narodzinach, starałam się te same piosenki puszczać np. na dobranoc.

Dzisiaj królują u nas żywe piosenki, które dodatkowo uczą dziewczyny tańczyć, oto lista naszych hitów

  1. Hit nad hitami dla obu dziewczyn czyli ,,Boogie Woogie’’ od lat słyszana piosenka w naszym domu. Lena doskonale zna już cały tekst i układ taneczny, natomiast Nadia póki co śpiewa ,,bum,bum’’ i próbuje naśladować Lenę w tańcu. Na YouTube’ie znajdziecie ją wraz z tańczącymi maluchami. Polecam! Ubaw niesamowity, a sama piosenka bardzo przyjemna dla ucha rodziców.
  2. Kolejna piosenka, którą lubimy i często śpiewamy to ,, Mucha w mucholocie’’. Kolejna propozycja dla najmniejszych i tych nieco starszych z ciekawym układem tanecznym, którego możecie się nauczyć w domu z dzieckiem.
  3. ,,Kaczuszki’’ kto nie zna tej szalonej piosenki z czasów dzieciństwa?
  4. ,,Mam tę moc” to propozycja dla starszych dzieci. Lena od pewnego czasu uwielbia słuchać tej piosenki. Naśladuje wtedy Elzę, zakłada sukienkę, zakłada koc na plecy i udaję, że ma pelerynkę jak jej ulubiona bohaterka.
  5. ,,Ulepimy dziś bałwana’’ zostając przy Krainie Lodu, kolejna ukochana przez Lenę piosenka.
  6. ,,Baby shark’’ Włączyłam ostatnio tę piosenkę w domu i wszyscy przepadli. Teraz wszyscy domownicy chodzą i śpiewają Baaaaabyyyyy shark tututurutu…
  7. ,,Ruda tańczy jak szalona’’ w wersji dla dzieci. Te osoby, które obserwują mnie na instagramie pewnie wiedzą, że dziewczyny uwielbiają ten utwór! Szaleństwo! Za to ile radości, śmiechu i tańca.

Nie będę podawać Wam tutaj całej naszej listy, bo ten post miałby pewnie ze 100-to pozycji, przedstawiam Wam tylko część. W naszym domu muzyka to codzienność, także znamy piosenek od groma! W następnym poście przygotuję Wam listę ukochanych kołysanek, które śpiewamy, ale uwaga, będą też tam wyciskacze łez J Może podzielicie się ze mną swoimi hitami muzycznymi dla dzieci?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply