DZIECIĘCE SPRAWY

Jak skutecznie zająć czymś dzieci?

29 kwietnia 2019

Jak skutecznie zająć czymś dzieci? Oto jest pytanie 😊 Nie raz i nie dwa razy wspominałam Wam, że nasze dzieci uwielbiają przeróżne książeczki, kolorowanki, układanki czy puzzle. Te ostatnie są u nas ostatnio najbardziej na topie. Dziewczyny uwielbiają układać różne obrazki i wierzcie mi, mam dłuższą chwilę dla siebie, bo one w największym skupieniu i spokoju zajmują się właśnie puzzlami.

Od czasu do czasu lubię Wam pokazywać jakieś nowości, które trafiają do naszej biblioteczki czy na półki z grami. Dobrze jest przeczytać o czymś, zanim to się kupi, prawda? Czy tylko ja szczegółowo mam ochotę poznać recenzję na temat interesujących mnie pomocy edukacyjnych? 😊 Ok., aby już Was nie zanudzać dłużej, po prostu Wam pokażę, co zamówiliśmy dla dziewczyn.

Zacznijmy od czegoś dla przedszkolaka:

  1. Puzzle Na Wsi od Kapitan Nauka. Od grubo ponad tygodnia, Lena układa je codziennie. Czasami dwa razy dziennie… Właściwie, mogłaby co chwilę. Są to puzzle obserwacyjne, czyli oprócz standardowego układania, dziecko ma za zadanie odnaleźć przedmioty z ramki puzzli na głównym obrazku. Ćwiczą pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię.
  2. Bazgraki w kosmosie. Które dziecko nie lubi bazgrać? Ta książeczka pozwala na to w ciekawy sposób. Rozszyfruj z dzieckiem tajemnice, zaprojektuj statek kosmiczny, baw się i ucz. Nawet jak dziecko poniesie fantazja i bazgroli całą książkę, to z łatwością wszystko zmażemy! Kosmos co? 😊
  3. Książeczki znajdź różnicę. Absolutnie przepiękna książeczka, z tak cudownymi i klimatycznymi obrazkami, że aż ja uśmiecham się na samą myśl. W środku mamy postacie z wszystkich ulubionych bajek Leny: syrenki, księżniczki, jednorożce i inni bohaterowie. Dziecko ma za zadanie znaleźć trzy różnice na obrazkach. Powiem Wam szczerze, że nawet ja miałam problem  z odnalezieniem różnicy przy jednym obrazku, ale ciiiiii!
  4. Domino Alfabet. Dla Leny to najtrudniejsza propozycja od Kapitana. Póki co ciężko zrozumieć jej zasady gry, które dla starszych dzieci, które znają już wszystkie literki, będą banalnie proste. Pokrótce – dziecko musi ułożyć elementy tak, by literki zgadzały się z obrazkiem np. literka B – obrazek z balonem. Mimo wszystko to ciekawy pomysł na naukę i spędzanie wspólnie czasu.

Teraz coś dla maluchów:

  1. 100 pierwszych słówek w domu i ogrodzie. Przy tej książeczce przepadłam! Ilustracje w książeczce zrobiły na mnie ogromne wrażenie i przyznam szczerze, że Nadia lubi tą książkę tak samo jak ja. Klimatyczne obrazki w formie słownika obrazkowego. Stymulują rozwój mowy i ćwiczą koncentrację. Dodatkowo cieszą oko 😊
  2. Książeczki poznaję świat – dźwięki oraz pierwsze słowa. Tutaj podobnie, książeczki zostały zaprojektowane tak, by wspierać rozwój mowy i zasób słownictwa. Zaciekawią malucha i pozwolą spędzić miło czas.

To moja propozycja ciekawych książeczek, gier i puzzli dla przedszkolaka i malucha. Może Wy możecie nam coś polecić, co uwielbiają Wasze dzieci? Czekam na Wasze sugestię!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply