CZUJĘ I MOTYWUJĘ

Każda mama zasługuje na złoty medal + KONKURS

12 września 2016
Kiedy rodzi się dziecko cały świat świeżo upieczonej mamy staje na głowie… To żadna tajemnica i dotyczy to każdej z nas. Na rodzicielkę spada ogrom obowiązków i wielka odpowiedzialność za tego małego człowieka. Zmienia się punkt myślenia i nasze priorytety. Niejednokrotnie bywa tak, że matka ,,oddaje” dziecku całe swoje życie.
Mama to bez wątpienia najważniejszy zawód świata… W zakres jej obowiązków wchodzi tak wiele… O wiele więcej niż w zakres obowiązków najbardziej zapracowanej osoby… Bo w końcu kto w pracy zawodowej np w dużej firmie musi być: Opiekunem, kucharzem, sprzątaczką, lekarzem, psychologiem, nauczycielem, kierowcą itp…Oczywiście nie wątpię w to, że praca zawodowa jest prosta.

 

Zdarza Wam się usłyszeć, że bycie mamą to sielanka, że zawód mama to nic strasznego i trudnego. Przecież matka opiekująca się dzieckiem, a zwłaszcza ta przebywająca w domu ma urlop?! Wiecie… siedzi w domu, leży i pachnie?! Opieka nad dzieckiem i prowadzenie domu to czysta przyjemność bez wyrzeczeń i wysiłku?! Prawda jest taka, że bycie mamą to największa odpowiedzialność, poświecenie i ogromny wysiłek.
Wiele z nas zapomina jaką ważną rolę ma w życiu. Nie doceniamy siebie, czasami jesteśmy niedocenione przez środowisko. Mama to MOC- mama to SIŁA! To superbohater, któremu należy się złoty medal! Nikt nie jest w stanie zastąpić mamy! Bądźmy dumne z tego kim jesteśmy, doceniajmy siebie i swoją pracę – bo to co robimy ma sens!
Każda z nas pragnie dać swojemu dziecku wszystko to co najlepsze, nawet kosztem nas samych. Opiekujemy się tymi naszymi skarbami, uczymy, staramy się by wyrosły na dobrych, mądrych ludzi. Staramy się by nasze dzieci były zawsze ubrane i najedzone, a przede wszystkim szczęśliwe i bezpieczne! Dajemy im siebie, dajemy im najpiękniejszą miłość, a zapłatą za to wszystko są piękne uśmiechy, buziaki, przytulaski i słowa KOCHAM CIĘ! Istnieje lepsza wypłata niż ta? Nie sądzę… Żadna wypłata nie dorówna tej… Zgadzacie się?
Każda z nas wie ile wysiłku kosztuje nas to wszystko… Pamiętajmy o tym, że jesteśmy ważne, niezastąpione, wyjątkowe i najlepsze dla naszych dzieci! Jesteśmy mamami na medal!
A Wy? Czujecie się docenione przez środowisko? Czy same doceniacie swoją pracę? 🙂
Jeżeli też tak uważasz, zapraszam Was do udziału w konkursie Canpol babies: KONKURS/KLIK
Zajrzyjcie, możecie wygrać świetne nagrody 😉
Więcej szczegółówo akcji www.canpolbabies.com/pl/mama-na-medal

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply Anonimowy 12 września 2016 at 08:51

  mamą a nie mamom …bo pięknie napisane ale ten błąd do poprawki.

  • Reply Katarzyna Kotynia 12 września 2016 at 09:49

   Dziękuje, staram się pisać ciekawe i prosto z serca teksty 😉

   Na swoją obronę napiszę, że od tygodnia Lena daje mi popalić i chodzę jak zombie… ;P Zmęczenie wychodzi, a post jeszcze pisałam z nią na kolanie 😉

 • Reply Anonimowy 12 września 2016 at 11:02

  Witam, jestem mamą synka od dwóch miesięcy. Faktycznie życie staje dosłownie na głowie. Post idealnie pokazuje ile pracy ma mama, a nie wszystkie kobiety są doceniane i podziwiane za trudy wychowania i rozumienia dziecka. Płacz dziecka oznacza wszystko, a mama musi rozpoznać czy coś jest Małemu czy też Go coś boli. Zawsze podziwiałam wszystkie kobiety, które dają radę. Teraz jestem jedną z nich i podziwiam siebie również. Pozdrawiam Patrycja

 • Reply Naszyfka 15 września 2016 at 10:29

  "Mama to MOC,mama to SIŁA"- zgadzam się z Tobą:)Prawdziwe i życiowe zdanie. Dla naszych maluszków jesteś zawsze najważniejsze, dbajmy o to, aby to trwało i trwało. Pozdrawiam, moim zdaniem najlepszy wpis:)

 • Reply Anonimowy 19 września 2016 at 10:13

  Oj tak! Mama to chodzące zombie z wielkim pokładem energii 🙂 też coś o tym wiem, jestem mamą 17miesięcznej Lenki i jesteśmy na etapie kombinacji przy telewizorze i wchodzeniu na wszystko, tak więc oczy w koło głowy to za mało 🙁 A i tak słyszę nie raz,że to czysta przyjemność. Nie, pracuję i muszę znaleźć jeszcze czas i ochotę na pracę w domu. Ale co tam, uśmiech Lenki i "praca" artystyczna ze żłobka łagodzi zmęczenie ból 🙂 Mamy trzymajmy się razem!!! Dziękuję za ten tekst, wiem, że nie jestem sama 😀

 • Leave a Reply