DZIECIĘCE SPRAWY

Kto niewzruszenie czuwa nad snem mojego dziecka przez całą noc?

5 października 2017
Jest coś co codziennie czuwa nad snem mojego dziecka w nocy, 24 godziny, 7 dni w tygodniu… Niewzruszony i niewymęczony, zawsze w bojowej gotowości. Nigdy nie marudzi, że zmęczony, że śpiący, że już nie daje rady… CZUWA! ZAWSZE!
Bezpieczeństwo naszego maluszka to zdecydowanie najważniejsza sprawa. Każdy rodzic pragnie zapewnić dziecku 100% pewności i spokoju. W dzień każdy z nas ma oko na dziecko, ale co w nocy? To pewne, żadna z nas nie będzie siedziała nad łóżeczkiem i zaglądała co słychać u dziecka. Chyba, że chcecie przeprogramować organizm na tryb nocny, chociaż w dzień kto zajmie się maluszkiem? Przecież nie starczy nam sił na działania 24h 🙂 Należę do mam, które lubią mieć kontrolę nad wszystkim, dlatego jedną z pierwszych pozycji na mojej liście wyprawkowej był monitor ruchu AngelCare.
 
Zdecydowałam się na bardziej polecany monitor dwu płytkowy. Dzięki owym płytką, które umieszcza się pod materacem w łóżeczku wykrywamy każdy ruch dziecka. Czujnik sygnalizuje je wizualnie migającą zieloną lampką i opcjonalnie pikaniem. Płytki sensoryczne są tak czułe, że wykrywają najlżejszy ruch. Nie przewodzą one prądu i nie emitują żadnej formy energii, dlatego są zupełnie bezpieczne dla maluszka. Wystarczą dwie baterie paluszki i wszystko działa jak należy 😉 W przypadku gdy nasze dziecko nie rusza się przez 20 sekund czujnik uruchamia alarm dźwiękowy i wizualny (czerwona lampka).
 Z tego rozwiązania skorzystaliśmy po porodzie Leny, monitor towarzyszył nam przez pierwsze 6 miesięcy. Mówiąc szczerze byłam z niego bardzo zadowolona, czułam się pewniej w nocy. Mój sen nie był przerywany strachem i niepokojem, ale płaczem na jedzonko! Przy Nadii jestem już mniej przerażona wszystkim co związane z dzieckiem, ale mimo wszystko cieszę się, że Anioł czuwa nad nami. To wygoda psychiczna – nie obawiamy się tak. Myślę, że warto zastanowić się nad czujnikiem. Przyznam, że bardzo podnosi komfort opieki nad dzieckiem i rodzic czuje się w nocy bardziej bezpiecznie. Należy jednak pamiętać, że monitory nie zapobiegają bezdechom i innym wypadkom, jedynie ostrzegają nas gdy dziecko się nie rusza. Tak więc niech czujnik nie uśpi naszej ostrożności!
Monitor ruchu – AngelCare, Łóżeczko – Pinio, Piżamka Lena – H&M, Bodziak Nadii – Second hand
PS Dorzucam filmik jak Lena czyta książeczkę siostrze <3 Działa?

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply Jarek 5 października 2017 at 10:52

  Nawet nie widziałem o istnieniu takiego urządzenia jaki m jest ten kontroler, jak wielki brat widzisz każdy ruch swojego dziecka, fajna sprawa dla mam które są wiecznie zabiegane lub robią 10 rzeczy jednocześnie.

 • Reply emi 5 października 2017 at 12:39

  ciekawe urządzenie ,fajne zdjęcia

  https://hyggelifestyle.wordpress.com/

 • Reply Go.ela 8 października 2017 at 12:36

  Też mamy nianię AngelCare tylko z jedną matą i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Polecam każdemu. Już 10 miesięcy jest naszym najlepszym przyjacielem

 • Leave a Reply