DZIECIĘCE SPRAWY

Metamorfoza pokoju dziecka

8 sierpnia 2019

Gdybym miała wybrać jedno ulubione pomieszczenie w swoim domu, pewnie byłby to pokój dziewczynek. Nie wiem, czy Wy też tak uważacie, ale te parę metrów kwadratowych ma w sobie niewiarygodną magię. Wchodzisz rano, robisz porządek, a za moment wygląda tam tak, jakby bomba wybuchła! Magia!
A tak zupełnie poważnie, mimo tych zjawisk ,,paranormalnych i tak darzę to miejsce szczególną sympatią. Uwielbiam coś zmieniać, dekorować, coś dodawać, odejmować, przestawiać. Lubię ten subtelny, dziewczęcy klimat, kolorowe ozdoby czy zabawki. To wszystko kojarzy mi się ze szczęśliwymi dziećmi i bezpieczeństwem. Systematycznie coś zmieniam w pokoju dziewczyn, chyba tak ma każda mama – kocham dopieszczać to miejsce. Sprawia mi to niesamowitą radość, tym bardziej, kiedy widzę uśmiech zadowolenia swoich dzieci, kiedy cieszą się na widok nowości w swoim królestwie.
Nigdy nie pokazywałam Wam tak szczególnie pokoju dziewczyn, bo ciągle coś zmieniam, jednak dziś zaproszę Was do tego miejsca i opowiem o nowościach, które zagościły w tym pomieszczeniu.
Pokój dziecka ma przede wszystkim sprawiać radość dzieciom, dlatego też warto brać pod uwagę upodobania i zainteresowania naszych maluchów. Nasz pokój projektowany był razem z Leną, to ona wybierała naklejki, nowy dywanik, który absolutnie ją zachwyca czy nawet pudełka na zabawki w swoim ulubionym różowym kolorze.
Jak to u dziewczyn bywa, w pokoju królują delikatne i dziewczęce kolory. Sama jestem ich niesamowitą zwolenniczką, bo dziecko nie tylko bawi się w pokoju, ale także śpi. Myślę, że subtelne kolory sprzyjają wyciszeniu po dniu pełnym szaleństw.

W pokoju dziecka warto zadbać o dodatki, które nie dość, że cieszą oko, to również są praktyczne. Nowością tutaj są właśnie 3 materiałowe kosze na zabawki, które zamówiłam w tym sklepie materiałowe kosze na zabawki, które zamówiłam w tym sklepie Fabryka Form (kosze) KLIKNIJ Jestem niewiarygodnym zwolennikiem takich koszy – dziecko ich nie popsuje i są łatwe w utrzymaniu czystości. Wcześniej mieliśmy plastikowe pudełka na zabawki, niestety szybko się poniszczyły. Tutaj mamy pewność, że nic się nie potłucze.
Kolejnym hitem u dziewczyn jest dywan, o którym wspominałam już wcześniej. Kiedy go rozpakowałam byłam w szoku, z jakiego delikatnego i przyjemnego materiału został wykonany. Dziewczyny kładą się na nim, oglądają bajeczki, bawią się lalkami i misiami.
W pokoju dziecięcym uwielbiam także zwracać uwagę na tekstylia – poduszki, koce czy kołderki. Robiąc zamówienie w Fabryce Form, nie mogłam zapomnieć o czymś takim. Tym razem padło na poduszkę misia, doskonałą do spania czy przytulania. W asortymencie mają także piękne i przede wszystkim dobre gatunkowo pościele piękne i przede wszystkim dobre gatunkowo pościele KLIKNIJ
Cieszę się,
że mogę spełniać dziecięce marzenia dziewczyn. Niegdyś wybierałam wszystko sama, teraz robię to z Leną, a już za moment z Nadią. Tworzyć razem z dziećmi ich azyl to niesamowita przyjemność.
Jakie są u Was hity w dziecięcych pokojach? ☺️ Wasze dzieci same wybierają to, co im się podoba czy bierzecie sprawy w swoje ręce?

 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply Emi 10 sierpnia 2019 at 00:07

  Nadia i Lena siedzą na tych zdjęciach w tzw literę W, trzeba poprawiać aby siedziały po turecku bo może to skutkować różnymi problemami z nóżkami. U nas długo o tym nie wiedziałam i niestety do tej pory odwiedzamy fizjoterapeute.
  Pozdrawiam! 🙂

  • Reply tworzacnaszswiat 19 sierpnia 2019 at 12:53

   Wiem Ciągle je o to gonię… Lena już coraz częściej się kontroluje, natomiast Nadii ciągle trzeba zwracać uwagę. Dzięki za radę

  Leave a Reply