DZIECIĘCE SPRAWY

Mini, lekki wózek, który zajmuje niewiele miejsca

1 sierpnia 2018

Zastanawiacie się czy istnieją idealne spacerówki? Mimo wielu wózków na rynku, a jest ich zdecydowanie mnóstwo, ciężko jest znaleźć coś co spełni nasze oczekiwania w 100%. Logiczne, każda mama oczekuje czegoś innego… Ja jako mama dwójki dzieci, która woziła swoje maluchy w wielu wózkach różnych marek wiem już czego szukam… Wiem również czego oczekują moje dzieci, w końcu to one mają najwiecej do powiedzenia ☺️ Ciekawa jestem czy jeżeli Nadia potrafiłaby mówić, pochwaliłaby moje wybory. Lenka zdecydowanie chwali sobie każdy wózek i każdym jest zachwycona, chociaż nie jeździ w nich praktycznie wcale. Może kiedy jest bardzo zmęczona, wtedy pożycza wózek siostry lub jeździ z nią! Potrzebuje zatem wózka do zadań specjalnych. Dziewczyny testują swoje bryki w każdy możliwy sposób. Wiecie jak to jest z dziećmi, które rozpiera energia?! Nasze wózki przechodzą niemal Crash testy. Właściwie to dobrze, mogę szczerze powiedzieć jak sprawuje się dany model w ekstremalnych warunkach ☺️
Wózek Chicco to już nasz drugi wóz w rodzinie. Lena jeździła starszym modelem Minnimo – recenzje wózka i jak sprawuje się przy większym dziecku poznacie klikając tutaj. Teraz nadeszła pora Nadii. Mówiąc szczerze obawiałam się troszkę tego ponieważ starsza wersja nie miała pałąka zabezpieczającego, z tego powodu postanowiliśmy zostawić stary wózek Lenie, a nowszą wersje kupić Nadii. Doskonale wiecie, że mimo starszego wieku naszego malca bywają momenty, kiedy ten nie jest w stanie przejść po nóżkach wielu kilometrów. Z pomocą przychodzi nam właśnie Minnimo razy dwa. Pamiętam nasz wiosenny wypad do ZOO. Nie chciałam zabierać wózka dla Leny bo stwierdziłam, że ma trzy lata, może iść po nogach… ZOO było ogromne… w połowie drogi dziękowałam towarzystwu, że namówili mnie na wzięcie wózka!
Nadia również jest zadowolona ze swojej nowszej wersji Chicco Miinimo 2. Czym tak właściwie zapunktował ten wózek, że sprawiliśmy sobie drugi taki model?

Lubicie podróżować? Macie mały samochód? Potrzebujecie kompakta, który łączy bezpieczeństwo, komfort jazdy z małymi rozmiarami?

Nasz mini łączy w sobie wszystko to czego szukamy. Uwielbiamy ten wózek za swoje małe rozmiary. Ze spokojem zmieści się w każdym bagażniku nawet małego auta. Dużym plusem jest to, że mieści się nawet między siedzeniami w samochodzie. Często tam ląduje kiedy mamy załadowany bagażnik po sam sufit. Nie przeszkadza ani nam ani dzieciom bo do niego nie dosięgają. Punktuje również za swoją zwrotność, mimo małych kołek radzi sobie bardzo dobrze. Spokojnie mogę pchać go jedną ręką, a drugą nosić rowerki czy inne maszyny Leny. Perfekcyjnie sprawdza się w mieście czy nawet w nieco trudniejszych warunkach.
Nadia bardzo sobie go chwali podczas drzemek! Rozkładane siedzisko do pozycji leżącej ułatwia jej spokojny sen. Zmieści nawet dwójkę dzieci jeżeli będzie taka potrzeba – wiem co mówię, sposób przetestowany przez dziewczyny.
W starszym modelu brakowało mi pałąka zabezpieczającego i przedłużonej budki. W nowym modelu Miinimo 2 właśnie to dodali – jak dla mnie duży plus!
Cenie w tym wózku również to, że można go rozebrać i swobodnie wyprać – nasze były potraktowane w domowym SPA już dwa razy ☺️

W skrócie o Chicco Miinimo 2:

– Bezpieczeństwo: posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i pałąk zabezpieczający

– Dość duży kosz jak na taki malutki wózek

– Siedzisko rozkładające się do pozycji leżącej

– Przedłużana budka chroniąca przed słońcem

– Waga około 6 kg, wymiary: 104 x 48 x 80 cm

– Możliwość spakowania do torby/plecaka, który znajduje się w zestawie

– Szybko system składania

Zatem jeżeli szukacie miejskiej spacerówki, która idealnie sprawdzi się w podróży – samochodzie, pociągu, autobusie czy nawet samolocie to zdecydowanie warto rozważyć ten model. Znacie ten pojazd? Poleciłybyście go koleżance? A może jest coś co denerwuje Was w tym wózku? Czekam na Wasze opinie ☺️

Nasz wózek znajdziecie tutaj – Chicco Minnimo 2

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply