CZUJĘ I MOTYWUJĘ

O matko! Jak dajesz sobie radę?!

13 grudnia 2016

Czasami siadam późnym wieczorem zaraz po tym jak wypełnię wszystkie swoje domowe i matczyne obowiązki i zastanawiam się jak ja sobie z tym wszystkim właściwie radzę. Często dostaje pytania jak daje radę przy małym dziecku i szczeniaku… Żartobliwie pytają mnie ile już schudłam… Jednym wydaje się, że wychowywanie psa i dziecka to pikuś. Przecież pies zajmie się sam sobą… z dorosłym łatwiej, a ze szczeniakiem? Na dzień dzisiejszy sytuacja jest w miarę opanowana ale powiem Wam jak wyglądało moje życie do niedawna…
mogłoby się wydawać, że ta czarna biegającą kupka kłaczków jest taka urocza. Zupełnie jak szczeniak labradora z pewnej reklamy papieru toaletowego, miękki i aksamitny. Oj tak! To fakt uroczy, mięciutki to on był ale aksamitny czy subtelny to już nie. Oczywiście liczyłam się z tym ile pracy czeka mnie z psem i z dzieckiem. Wiedziałam jak będzie ciężko i było. Pamiętam osikane podłogi co pół godziny, albo i gorsze niespodzianki. Pogryzione laczki, kojec, miski od jedzenia czy obgryzione ściany. Już nie wspomnę o naszych kończynach, które codziennie wyglądały jakbyśmy przedzierali się przez krzaki z kolcami. Czasami byłam aż zaskoczona tymi sytuacjami.  Najgorsze w tym wszystkim było wychodzenie z psem co 2 godziny razem z Leną. Deszcz czy nie deszcz wyjść musieliśmy, z małym dzieckiem na rękach i szalejącym psem na smyczy.

4
Były chwile grozy gdzie cierpliwość już dawno się skończyła, a ja miałam ochotę wyć do księżyca i pytać po co mi to było. Prawie jak z dwójka małych dzieci. Prawie robi wielką różnicę, wyobrażacie sobie dwie małe pociechy i szczeniaka? Chaos gwarantowany.

Przy Lenie też miałam dużo pracy. Najzwyczajniej potrafiła zrobić psu krzywdę. Skakać po nim, wsadzać palec w oko czy ciągnąć ogon. To właściwie typowe u dzieci i należy im tłumaczyć co dobre, a co złe, ale sytuacja wygląda nieco gorzej jak mamy do czynienia ze szczeniakiem, który nie potrafi ogarnąć jeszcze tego, że ma ostre zęby i gryźć nie wolno. Całe szczęście bardzo szybko oduczyliśmy Alexa gryzienia. Nie wiem skąd brało się takie zachowanie, czy pies wyczuwał w Lenie ,,szczeniaka człowieka” ale nigdy jej nie gryzł nawet kiedy ona prowokowała go. To była ogromna ulga zważywszy na to jak wyglądały nasze ręce.

2

3
Morał tej historii jest taki, że jeżeli zastanawiacie się jak byście poradzili sobie z psem i z dzieckiem to możecie być pewni, że dacie radę. Z psem dorosłym, wyuczonym dobrych manier będzie łatwiej. Natomiast jeżeli zastanawiacie się nad szczeniakiem to bądźcie pewni… będzie hardcore. Nie ważne jednak jak ciężko będzie, plusy relacji dziecko-pies są ogromne! Doświadczam tego na własne oczy codziennie. To piękna relacja i wiem, że nasz wysiłek był wart tego wszystkiego. Najgorsze już za nami, Alex doskonale dogaduje się z Leną i mimo jego młodego wieku mam do niego pełne zaufanie. Ja natomiast nie schudłam wręcz przytyłam, włosów mam tak samo mało jak miałam wcześniej wiec wychodzi na to, że moja kondycja jest taka sama. Właściwie z pewnością poprawiłam swoją sprawność fizyczną, bo biegania przy nich trochę było, zwłaszcza kiedy biegłam za Leną, która miała ochotę wytaplać się w kałuży zostawionej chwilę wcześniej przez psa.
Taki psi przyjaciel to skarb, a ja jestem największym fanem przyjaźni dziecka z psem. Jest tak dużo minusów przy szczeniaku i dziecku, ja jednak jestem osobą, która we wszystkich negatywnych sytuacji potrafię znaleźć plusy, a nawet i uwielbiać ten chaos. Jesteście zwolennikami czy przeciwnikami? Wiem, że opinie na ten temat są różne. Podzielcie się swoją opinią z nami!

1

Spodobał Ci się mój post, zostaw komentarz! Chętnie poczytam! Jeżeli postanowisz zostać z nami na dłużej i chcesz być na bieżąco z nowościami, koniecznie polub nasz profil na Facebooku i śledź nas na Instagramie

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Martyna 14 grudnia 2016 at 09:38

    Wszystko zależy od właściciela. Co do szczeniaków to prawda… to jest jak kolejne dziecko, które trzeba też wszystkiego uczyć mieć cierpliwość oraz czas 🙂 To takie małe rozrabiaki, wręcz nie raz zachowują się gorzej niż dzieci … :)))))))))

    • Reply tworzacnaszswiat 18 grudnia 2016 at 12:14

      Tak dokładnie tak! ☺️ Mimo wszystko warto ☺️

    Leave a Reply