CZUJĘ I MOTYWUJĘ

Paznokcie hybrydowe w ciąży

19 czerwca 2017

Parę razy otrzymałam od Was pytania dotyczące paznokci hybrydowych w ciąży. Robię je od miesięcy i w okresie błogosławionym postanowiłam nie rezygnować z tej przyjemności. Po pierwsze bo ładnie to wygląda, a po drugie nie zawsze w ciąży czuje się pięknie i kobieco… Wiecie o co chodzi? 🙂 Czasami mam wrażenie, że wyglądam jak wieloryb dlatego też ładnie wyglądające paznokcie zwyczajnie poprawiają mi samopoczucie i dodają kobiecości. Skoro nie ma zagrożenia dla dziecka to dlaczego miałabym rezygnować z siebie i lepszego wyglądu?
Paznokcie hybrydowe można więc robić od początku ciąży do końca. Warto jednak pamiętać by pod koniec dowiedzieć się jak wygląda kwestia pomalowanych paznokci w szpitalu, w którym chcemy rodzić. Podczas mojego pierwszego porodu nikt nie zwracał uwagi na to czy mam pomalowane paznokcie czy też nie.

Ja wykonuje paznokcie w domowym zaciszu, zajmuje się tym zaufana koleżanka, która używa narzędzi tylko dla mnie! Jest to dla nas najwygodniejsze i najbezpieczniejsze wyjście. Bardzo ważne by zwracać uwagę na to czy narzędzia się odpowiednio wysterylizowane. Infekcje zwłaszcza w ciąży spowodowane złą higieną w miejscu pracy są bardzo groźne. Zresztą nie tylko w ciąży, w każdym momencie naszego życia powinnyśmy zwracać uwagę na to w jakich warunkach oddajemy się przyjemnością, by te nie skończyły się nieprzyjemnie.

Dlatego też używamy tylko tych wysterylizowanych lub swoich własnych narzędzi. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania hybrydy z brzuszkiem. Jeśli do tej pory poddawałyśmy się tym zabiegom, możemy je kontynuować również w czasie ciąży. Jeżeli jednak wystąpią u nas reakcje alergiczne należy zaprzestać wykonywania zabiegów.

Jeżeli zastanawiasz się czy zrobić sobie dzień dla siebie, odpicować paznokcie i poczuć się pięknie to śmiało! Wybierz dobrą kosmetyczkę, piękny wzór i działaj 😉 Niech inni zachwycają się twoimi paznokciami 😉DSC_0937Spodobał Ci się mój post, zostaw komentarz! Chętnie poczytam! Jeżeli postanowisz zostać z nami na dłużej i chcesz być na bieżąco z nowościami, koniecznie polub nasz profil na Facebooku i śledź nas na Instagramie

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Marta 20 czerwca 2017 at 11:37

    Coraz częściej na wielu grupach na Facebooku pojawiają się pytania o to czy można robić paznokcie hybrydowe właśnie w ciąży. Trochę mi smutno się zrobiło, jak napisałaś, że czasami czujesz się jak wieloryb – może dlatego, że mimo wszystko ja, osoba, która jeszcze nie jest w ciąży, to również się czuję jak wieloryb. Dobrze, że chociaż paznokcie potrafią nam kobietom dopomóc w polepszeniu samopoczucia. 🙂 Miłego dnia!

  • Reply cocosanka 8 listopada 2017 at 13:48

    Spoko post.

  • Leave a Reply