CZUJĘ I MOTYWUJĘ

Poczytaj mi mamo! – Czyli dlaczego warto czytać dzieciom.

26 stycznia 2016
Nie każdy rodzic czyta dzieciom od urodzenia. Wiele myśli, że dziecko i tak go nie słucha więc po co?! To ogromny błąd!
Dlaczego warto czytać dzieciom?
Czytanie dziecku bajek ma wiele korzyści dla obu stron, to magiczna cenna chwila! Czynność ta zaspokaja wiele emocjonalnych potrzeb dziecka, wspiera rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny. Dzięki czytaniu maluszki szybciej zaczynają rozumieć mowę i stawiają pierwsze kroki w nauce mówienia. poza tym jest to bardzo przyjemna czynność , a mając obok siebie ciekawskiego niemowlaka i śmieszna 😉 Rodzic staje na głowie by wypaść w oczach dziecka jak najlepiej, a tu PAAAACH w książeczkę rączką i wszystko do buzi 😉 Dziecko wierci się, niezbyt ma ochotę nas słuchać. Mogłoby się wydawać, że cała akcja zakończyła się niepowodzeniem. Znacie to? Wcale tak nie jest, nawet jeśli wydaje nam się, że nie tak to wszystko ma wyglądać.
 
Więc jak czytać dziecku?
Jak tylko mamy ochotę! Możemy przytulać je, a nawet i chodzić z dzieckiem i książeczką.. Ale takie rozwiązanie to bardziej zaawansowana sprawa 😉 Na początku, w tym wszystkim chodzi o świetną zabawę! By maluch mógł gryźć, niuplać wszystko, dotykać, oglądać. Dziecko nie będzie nas oceniać jak dobrze czytamy na głoś, czy popełniliśmy błąd, pomyliliśmy słowo, czy zwyczajnie się przejęzyczyliśmy. Czy czytamy płynnie czy troszkę mniej dziecku i tak się to bardzo podoba i świetnie się bawi.
 Leny ulubioną książeczką jest mała książeczka z grubymi kartkami, które można gryźć na wszelkie sposoby 😉 Dla mnie najwspanialsze jest to, że mogę budować mocną więź z dzieckiem. Czytanie z przeplatanym przytulaniem? To jest to!
Jakie są wasze doświadczenia z czytaniem? Uważacie jak my, że czytanie od pierwszych miesięcy ma sens? Macie swoje ulubione książeczki dla najmniejszych? 🙂
poczytaj mi mamo

 

poczytaj mi mamo
poczytaj mi mamo
Jeżeli spodobał Ci się mój post, zostaw komentarz! Chętnie poczytam!
Jeżeli postanowisz zostać z nami na dłużej i chcesz być na bieżąco z nowościami, koniecznie polub nasz profil na Facebooku i śledź nas na Instagramie 😉

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply