CZUJĘ I MOTYWUJĘ

Teksty, które dają mi siłę do działania

26 kwietnia 2017

Nigdy nie wierzyłam zbytnio w cytaty motywujące. Wydawało mi się, że ludzie wymyślają je tylko po to by ,,udawać”, że się czymś motywują, że coś daje im siłę do działania, a te wszystkie gadki szmatki to tylko wielka ściema. Wszystko zmieniło się kiedy zaczęłam inaczej patrzeć na świat, wiecie, w życiu kobiety przychodzi w końcu taki moment, w którym zmienia swoje poglądy, zachowania, priorytety. Ogólnie mówiąc dojrzewa i awansuje na dojrzałą kobietę 😉2W momencie, w którym spotkało to właśnie i mnie, zaczęłam pomagać sobie swoimi motywującymi tekstami! Nawet nie wiedziałam jak bardzo to pomaga kiedy jesteśmy w kropce, mamy jakieś zmartwienia, ale codziennie powtarzamy sobie słowie bliskie naszemu sercu. Każda z nas ma inne powiedzonka, które będą dawały jej kopa w du.ę i motywowały. Te parę słów również idealnie się sprawdzi kiedy nasze życie naglę nabiera zawrotnego tempa, wszystko zaczyna się idealnie układać, a uśmiech zupełnie jakby przyklejony nie chcę zejść z naszych promiennych twarzy! Myślę, a nawet przekonuje by każda z Was spróbowała tego sposobu, znalazła słowa bliskie swojemu sercu i kopała się sama w tyłek kiedy tego chce 😉 Ja z tego korzystam i będę korzystać, a dziś podzielę się tymi paroma zdaniami z Wami!

 1. Mój ulubiony i najczęściej powtarzany tekst 😉 Przeżyłam poród, nic nie może mnie pokonać! Właśnie! Nigdy wcześniej nie wiedziałam ile siły, samozaparcia i wytrzymałości we mnie drzemie. Byłam wtedy na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej i dałam radę! Co zatem pokona kobietę, która z natury jest niewyobrażalnie silna! Śmiem twierdzić, że nawet faceci często nie mają takich pokładów sił jak my – babeczki 😉
 2. Żadnych porażek tylko lekcje… Ten tekst jest bliski mojemu sercu na tyle, że został on wytatuowany na moich plecach w języku angielskim. To on jako pierwszy zagościł w moim życiu na stałe po ciężkim okresie dojrzewania. Tamte wydarzenia wpłynęły na moje życie jak się okazuje bardzo pozytywnie mimo, że kiedyś myślałam inaczej. Gdyby nie tamte ,,porażki”, a właściwie wartościowe lekcje, może nie byłabym dziś w tym miejscu w którym jestem. Może moje życie przeszłoby na inne tory, a ja dziś nie pisałabym tego tekstu dla Was? W każdym razie kochane pamiętajmy, że każda zła chwila, zła decyzja, sytuacja nie jest naszą porażką! Jest lekcją od życia, którą należy przyjąć na przysłowiową klatę i wyciągnąć konsekwencję.
 3. Wyluzuj! Błędy to tylko przerwy między sukcesami! Tak wiem to tekst z książki, jednak dla mnie bardzo wartościowy. Lubię powtarzać sobie, że raz jesteśmy pod wozem, raz na wozie. Takie jest życie i każdy z nas tak ma. Najważniejsze by być spokojnym i wierzyć, że za chwilę wszystko się zmieni, wyjdzie słońce i będzie tylko lepiej!
 4. Nie jestem idealna, ale jestem sobą! Czasami chciałabym być chodzącym ideałem. Mieć perfekcyjny charakter, bez żadnej wady. Idealny wygląd niczym modelka z Hollywood. Piękny dom i idealne życie. Wszystko jest piękne i fajne, ale tak nie jest. Nie jestem i nie będę ideałem, nigdy nie pozbędę się swoich wad, indywidualnego charakteru – mimo, że zawsze będę i chcę nad nim pracować. Ciała modelki i willi z basenem też mieć nie będę, ale będę miała to co chce mieć. Będę sobą, będę wystarczająco dobra dla swojej rodziny i nie będę udawać kogoś kim nie jestem. Ty też nie jesteś idealna, ale jesteś wystarczająco dobra! Zawsze warto jednak pracować nad sobą by być lepszym.
 5. Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nie będziesz gotów, jeśli będziesz czekać. Właśnie, wiele z nas często przekłada swoje sprawy na potem bo nie jest się gotowym. Myślimy, że jeżeli jeszcze poczekamy to będziemy bardziej gotowi… U mnie to nie działa! Owszem, kiedyś tak robiłam, jednak zauważyłam, że im dłużej zwlekałam tym więcej wątpliwości miałam. Przecież nie o to w życiu chodzi! Życie i okazje trzeba chwytać i wyciskać z nich co się da!
 6. Chwytaj szczęście za rogi i wyciskaj jak cytrynę! Takie mam plany! Chwytać nadarzające się okazje i wykorzystywać je wszystkie ile się da! Po to właśnie żyjemy! By spełniać się, chwytać szczęście, a nie pozwalać mu odejść bo się baliśmy!

cats8Takich cytatów jest mnóstwo! Na każdym kroku możemy znaleźć coś co nas zmotywuje i pozytywnie nakręci do działania! Te są moimi ulubionymi! Może nie są to cytaty rodem jak z najlepszej książki, ale to nic! Najważniejsze by pomagać sobie jakoś w życiu i wierzyć w siebie! Nasze nastawienie do życia powinno być pozytywne, wtedy najczęściej dzieją się cuda 😉 Jakie są Wasze ulubione teksty motywujące? Stosujecie takie, a może uważacie to za bezsens? Jestem ciekawa Waszych opinii. 😉cats

 

Spodobał Ci się mój post, zostaw komentarz! Chętnie poczytam! Jeżeli postanowisz zostać z nami na dłużej i chcesz być na bieżąco z nowościami, koniecznie polub nasz profil na Facebooku i śledź nas na Instagramie

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply Marta 26 kwietnia 2017 at 09:17

  Tez mam mam takie cyctaty, ktore sobie mowię w gorszych momentach. Szczególnie to ze zawsze na końcu wychodzi słońce. Wiem ze gorsze chwile minął i będzie wszystko dobrze 🙂

 • Reply Nippi 26 kwietnia 2017 at 10:55

  Przeurocze zdjęcia 🙂

 • Reply Marta 26 kwietnia 2017 at 13:51

  Piękne zdjęcia ☺️ Coraz lepsze teksty piszesz, uwielbiam te motywacyjne!

 • Leave a Reply