DZIECIĘCE SPRAWY

Wyprawka dla przedszkolaka część I

1 września 2018

W tym roku szykuję wprawkę do przedszkola pierwszy raz i powiem szczerze, że zamiast przerażającego strachu czuję mega ekscytację! Ok, troszkę się denerwuje, ale jednak przeważają u mnie pozytywne odczucia i radość… 🙂 Podchodzę do tego wszystkiego w taki sposób dlatego, że sama wyjątkowo wspominam czas przedszkolny i szkolny. Jako dziecko, każdego ranka chętnie wstawałam z łóżka, jadłam śniadanko i maszerowałam z rodzicami na zajęcia. Czas kompletowania wyprawki? O mamo! Z jakim uśmiechem przywołuję te wspomnienia… To był czas! Z łezką wzruszenia w oku robię teraz to samo… Ale już nie jako dziecko, ale jako MAMA! Kolejny raz odkrywam uroki macierzyństwa i teraz już wiem jak bardzo musiało to cieszyć moją mamę! Pamiętam jak chodziłyśmy razem na zakupy, wybierałyśmy piękne zeszyty, kredki, długopisy, piórniczki czy plecaki… WOW! Pełna ekscytacja, też tak masz? 🙂

Jeżeli chodzi o wyprawkę do przedszkola – w pierwszej kolejności sprawdź co przedszkole wymaga od małego odkrywcy. Na stronie internetowej powinniście znaleźć takie informację. Podczas dni adaptacyjnych również możecie o to podpytać. Unikniecie kupowania czegoś, co może się zupełnie nie przydać, a pieniążki wydać na coś innego.

Co znajdzie się w naszej wyprawce, którą Lenka dumnie zaniesie do przedszkola 3 września?

  • Kapcie na rzep, różowe z króliczkiem. Lenka sama sobie je kupiła, zresztą całą wyprawkę wybrała sama 😉 Tak a propos, pozwólcie dzieciom na samodzielne decyzje. Wiem, że może Ty jako mama wybrałabyś ,,ładniejsze” rzeczy, ale pamiętaj , to dziecko idzie do przedszkola nie Ty. Gwarantuje, że przedszkolak poczuje się wyjątkowo. Niech zapakuje w teczkę buty z superbohaterem czy księżniczką. Ta wyprawka ma cieszyć przede wszystkim dziecko nie rodzica.
  • Woreczek na wyprawkę/plecak
  • Ulubiona maskotka, Lena kocha swoją doktor Dośkę z bajki Klinika dla pluszaków. To właśnie ona będzie wspierać Lenkę podczas przedszkolnych przygód.
  • Kocyk i poduszka do spania
  • Dres na przebranie, skarpetki, dwie pary majteczek – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, jestem pewna, że zapasowy zestaw ubrań zostanie użyty już w pierwszych dniach zajęć. Co prawa Lena z toalety korzysta już od ponad roku, ale zdaję sobie sprawę z tego, że podczas zabawy dziecko czasami ,,zapomina lub toaleta jest za daleko” wtedy może być awaria. Maluch, który dopiero uczy się korzystania z toalety takie wypadki będzie miało dość często. Zatem zapasowe ubranko to MUST HAVE!

Pamiętajmy, że przedszkole ma być przygodą dla dziecka. Tam nie liczy się moda i trendy, nie twierdzę, że nie mamy kupować pięknych rzeczy czy gadżetów. Jasne, że możemy! Chodzi mi tutaj głównie o to, że kompletując wyprawkę przede wszystkim zadbajmy o komfort i wygodę dziecka. Kupujmy z myślą o dziecku! Lubi księżniczki? Niech ma ją na ubranku czy kocyku 🙂 Chce wybrać sobie buty? Niech je wybierze, nawet jeżeli nam będzie się wydawać, że ich wzór jest tandetny… I co z tego? Maluchowi się podoba? Ok! Kup! Możesz się ze mną nie zgadzać, ale właśnie takie mamy podejście… Trzymam rękę na pulsie, ale na wiele rzeczy Lenie pozwolę, w końcu to jej czas i jej przygoda 😉 Jakie macie podejście w tym temacie? Kierujecie się modą czy dajecie wolną rękę dziecku w dokonywaniu wyborów? Co znajdzie się w wyprawce Twojego malucha? 🙂 Koniecznie podziel się ze mną swoją opinią, jestem początkująca i każda sugestia będzie na wagę złota 🙂 Tym postem rozpoczynam serię artykułów o największej przygodzie życia naszej córeczki 🙂

1. Maskotka Dośka

2. Maskotka Psi Patrol

3. Buty Geox

4. Personalizowany worek  

5. Worek Peppa

6. Worek Lisek

7. Dresy H&M

8. Plecak Tomek i przyjaciele

9. Plecak Kraina Lodu

10. Plecak Skip Hop

KLIKAJĄC W ODNOŚNIKI PRZEJDZIECIE NA STRONĘ GDZIE MOŻECIE KUPOWAĆ DO WOLI 😉

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply