Uncategorized

Zatrzymuj cenne chwile dziecka z tymi pamiątkami

13 października 2016

 

Zatrzymuj cenne chwile dziecka. Uwielbiam pamiątki po Lenie. Zbieram je od momentu zajścia w ciąże czyli wszystkie zdjęcia USG, karta ciąży, jakieś dokumenty o ciąży, opaski szpitalne, a nawet udało mi się zachować z okresu ciąży pasy od KTG. Istne szaleństwo 😉
 Cóż mam powiedzieć jestem zbieraczem pamiątek i tyle! Nie wyobrażam sobie, że mogłabym to porzucić i zapomnieć, dlatego w pokoju Leny znajduje się dla niej tajemniczy karton obowiązany sznureczkiem by nie mogła do niego dojść, a dla nas najcenniejszy karton w domu. Pokaże Wam co chomikuje i podpowiem co fajnego możecie sobie kupić by zatrzymać chwile i móc do nich wrócić po czasie.
Jak już wspomniałam oprócz rzeczy, które można zbierać przez okres ciąży warto też zachować pamiątki z okresu pierwszych chwil dziecka. Ja zachowałam ulubione ubranka, pierwszy smoczek, buciki i te urocze skarpeteczki w mikro rozmiarze.
Idealną formą zachowania wspomnień był dla mnie hit, którego nie mogłam nie mieć. Mianowicie mowa o masie, w której odcisnęliśmy stópkę i rączkę Leny. Te odciski są dla mnie szczególnie ważne jeszcze z jednego powodu… jest na nich odcisk naszego ukochanego psa krótko przed jego pożegnaniem. Jestem sentymentalna więc ta pamiątka ma dla mnie ogromną wartość.
Bardzo fajnym rozwiązaniem są także książki, w których zapisujcie ważne daty i poczynania waszego dziecka. Kiedy wyszły ząbki, pierwsze kroczki, słowa. Wspomnienia pierwszych chwil, wakacji, urodzin. Coś świetnego! I w tej książce znajdują się odciski Leny rączki i stopy wykonane farbkami bezpiecznymi dla dzieci.
Takie zbieractwo jest piękne, wspaniale jest wrócić do tych malutkich ciuszków, zobaczyć zdjęcia, poczytać. Odciski ułożyć w pokoju dziecka i spoglądać na nie przypominając sobie jak maleńkie było wasze dziecko. Zdjęcia odgrywają również ważna rolę, ale na nich mamy tylko wspomnienie tego co było. Widzimy małą rączkę i nic poza tym. Wspomniane odciski możemy dotknąć i poczuć własnymi zmysłami jakie mikro rozmiary trzymaliśmy w dłoniach niedawno. Rodzicu! Zaopatrz się w karton i wspomniane wyżej pamiątki i ciesz się nimi przez lata! Czas tak szybko ucieka nam przez palce!
Jakie wy pamiątki zachowaliście po dzieciaczkach? Może o czymś nie słyszałam co byłoby fajne i cieszyło oko przez lata?
Książka – Empik, Masa do odcisków – Smyk, Smoczek – Lovi, Czapeczka – Pati i Maks, Ogrodniczki – C&A, Buciki – prezent, Wianeczki – Magia Książki, Półeczka domek – Netto

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Anonimowy 13 października 2016 at 10:05

    Też mam taką książkę dla chłopca! Są super! Do tego zachowaliśmy testy ciążowe. Pamiątki zbierane przez latami są świetne

  • Leave a Reply